עצמאיים המעוניינים להקים עסק בתחום המזון יכולים לבחור בין 2 מסלולים בדרך לניהול עסק. המסלול הראשון הוא הקמת עסק חדש מ-א' ועד ת', במסגרתו, בוחרים נישה בענף המזון (קינוחים, כריכים, פיצה ועוד), חושבים על קונספט מעניין ויוצאים לדרך. המסלול השני הוא זכיינות תפעולית. מהי זכיינות תפעולית, ולמה פאפא ג'ונס היא רשת פיצריות מומלצת לעצמאיים שרוצים להשאיר את חותמם בענף? כל התשובות כאן לפניכם. 

לפני הכל – מהי זכיינות תפעולית ואיך היא שונה מזכיינות רגילה?

כאמור, זכיינות תפעולית היא מודל לניהול עסק עצמאי. לפני שניגש לעניין חשוב קודם להבחין בין זכיינות תפעולית לזכיינות אוכל מלאה . במסגרת זכיינות מלאה, יזם או עצמאי מקים עסק תחת מותג מזון מבוסס תוך אישור להשתמש בסימני המחיר ולמכור את מוצריו (לפיכך תמצאו רשתות זכיינות לפיצות, גלידות, המבורגרים ועוד). זכיינות עסקית מסוג זה, דורשת מבעל העסק להשקיע את מרצו ומשאביו במלאים וסחורות – אשר מסופקים על ידי הרשת. 

לעומת זאת, מודל של זכיינות תפעולית, עובד כך, שעצמאי או יזם סוחר חנות, מבלי להתמודד עם מלאים וסחורות (כאשר כל אלה נמצאים באחריות הרשת). מכאן שעיקר ההשקעה הכלכלית מנותבת להקמה ושיפוץ החנות, בכפוף להנחיות הרשת המזכה. תפקידו של הזכיין התפעולי אם כך, הוא לדאוג לתפעול החנות וכיסוי ההוצאות על ידי עמלה קבועה מראש, מול הרשת המזכה.  

למה כדאי להיכנס לזכיינות תפעולית ברשת פאפא ג'ונס?

  1. מותג בינלאומי מוכר ואהוב – להצטרף לרשתות זכיינות בעלות מוניטין זה צעד חכם. פאפא ג'ונס היא רשת הפיצריות השלישית בגדולה בעולם, ובפרק זמן של כמעט 40 שנה היא הקימה 6,000 סניפים ב-50 מדינות ברחבי העולם, ביניהן ישראל. לכן מדובר ברשת ותיקה עם ציבור לקוחות נאמן שעושה איתה דרך, צורך את מוצריה באדיקות. הקהל כבר מכיר את פאפא ג'ונס, את הפיצה המופלאה שלה, אתם לא צריכים למצוא את ה-X פקטור כדי לבלוט בתחום, הוא כבר מונח לפניכם. לכן להיכנס לזכיינות תפעולית ברשת כמו פאפא ג'ונס תקנה לכם קרקע יציבה להתפתחות עסקית.
  1. הכשרה מקיפה לזכייני הרשת – זכיינים בפאפא ג'ונס עוברים תקופת הכשרה מקצועית באחד מסניפי הרשת. במהלכה הם לומדים לעומק על המותג ושיטות הניהול הייחודיות של פאפא ג'ונס. כך הזכיינים רוכשים ידע חיוני לשגשוג העסק, ממקור ראשון – הרשת בה הם עתידים לפעול. באופן הזה, הם עושים את צעדיהם הראשונים בענף כשהם חמושים במיטב הכלים והמיומנויות, לנהל את העסק ולהצליח כעצמאיים בתחום המזון. 
  1. ליווי צמוד לכל אורך הדרך – עוד יתרון מובהק לזכיינות תפעולית ברשת פאפא ג'ונס הותיקה והאהובה, הוא שהיא מלווה את זכיינים לכל אורך התהליך. היא משתמשת בקשרים והניסיון שלה כדי למנף אותם גבוה, תוך כדי שהם לוקחים חלק פעיל בקבלת ההחלטות בנוגע לעסק העתידי שלהם. אם אתם רוצים לדעת כמה עולה זכיינות, תגלו שבפאפא ג'ונס חוסכים לזכיינים לא מעט בעלויות העסק. 

הרשת דואגת לספק ליווי פיננסי, הכולל בין השאר, פריסת תשלומים על החנות ומתן הדרכות וטיפים להתנהלות נכונה כעסק עצמאי. לצד זה היא מסייעת בשיווק העסק, ומספקת מעטפת שיווקית יעילה שמייצרת מכירות כבר מההתחלה. ולבסוף, מקבלים חנות מוכנה בלוקיישן מנצח (שעומדת בסטנדרטים בינלאומיים), ובלעדיות אזורית (לרוב על כל עיר הפעילות). 

  1. רשת מתפתחת – רשת פאפא ג'ונס היא הרשת הצומחת ביותר בעולם, בישראל לבדה הקימה כבר כ-26 סניפים והיא שואפת להגיע ל-50 בשנתיים הקרובות. במילים אחרות, פאפא ג'ונס היא רשת פיצריות שהביקוש למוצריה (הפיצות האגדיות, מנות הצד המעולות והקינוחים הקסומים) הולך וגובר, ציבור הלקוחות שלה בארץ הולך ומתעצם כך שזו ההזדמנות של יזמים ועצמאיים להיכנס לזכיינות תפעולית, לעלות על גל להצלחה עסקית גדולה. 

להגשים חלום ולהקים עסק

פאפא ג'ונס, ענקית הפיצה מאמריקה, היא רשת שחרטה על דגלה את איכות החומרים וטריותם (בצק שנאפה בסניף, רוטב עגבניות מזן עגבניות ספציפי, מוצרלה אמיתית ועוד), התאמה לכל קהלי היעד (היצע רחב של פיצות ללא גלוטן, טבעוניות, צמחוניות, בשריות ועוד), ומתן השירות הטוב ביותר, דבר המתבטא במשלוחים מהירים שמגיעים תוך 30 דקות וממשק הזמנה דיגיטלי נוח וידידותי למשתמש. אלו ערכים שכל זכיין יהיה גאה לעמוד מאחוריהם ולייצג אותם במסגרת פעילותו בענף. 

עצמאיים שרואים את עתידם בתחום המזון יכולים לקחת חלק לזכיינות תפעולית בפאפא ג'ונס ולהפוך לחלק מאחת הרשתות האהובות ביותר בעולם, להקים עסק תחת מותג בינלאומי מצליח, ולסלול את הדרך לשגשוג ופריחה עסקית. 

חולמים להיכנס לזכיינות תפעולית בפאפא ג'ונס? צרו קשר, ועד מהרה תצטרפו גם אתם למשפחה!

מאמרים נוספים באותו נושא: