צפון הארץ עובר בשנים האחרונות, פיתוח במגוון מישורים: דיור ומגורים, תעשייה וייצור, חינוך, בילוי ופנאי ועוד. בעקבות תהליכים אלו, האזור מושך את תשומת ליבם של משקיעים ויזמים בתחומים שונים, לרבות מזון ומסעדנות. אנחנו בפאפא ג'ונס פתחנו סניפים ותרמנו לפיתוח האזור ושדרוג החוויה עבור תושבי המקום. מדוע כדאי לפתוח זכיינות בצפון? אספנו עבורכם ארבע סיבות שיסבירו את הפוטנציאל העצום הגלום בחלק זה של הארץ.

  1. גידול האוכלוסייה – הסיבה הראשונה לפתיחת זכיינות בצפון בתחום המזון, היא קצב גידול האוכלוסייה המקומית. אוכלוסיית הצפון גדלה בקצב מהיר, בין אם באופן טבעי באמצעות ילודה או נהירה של צעירים רבים לאזור כדי ללמוד במוסדות האקדמיים באזור ולרכוש מקצוע לחיים. המשמעות היא שיש בסיס לקוחות פוטנציאלי לזכיינות אוכל וזכיינות תפעולית שהוא מגוון ורחב, הולך ומתפתח בהתמדה. 

מדובר בקרקע פורייה לרשתות זכיינות בישראל, שכן הם יכולים לשמר לקוחות ותיקים מצד אחד, ומצד שני תמיד למשוך עוד ועוד לקוחות חדשים שירכשו את מוצריה. לפיצריית פאפא ג'ונס יש מתכון מנצח – חומרי גלם איכותיים, תוספות מקוריות, מנות צד מעניינות וקינוחים מפנקים שיגרמו לכל אדם להתאהב כל פעם מחדש. 

  1. תיירות – מחוז הצפון הוא אחד האזורים המתויירים ביותר בארץ. מטיילים מהארץ ומהעולם מגיעים לצפון הארץ כדי לחזות בנופים ההרריים המרשימים, לחוות את האטרקציות העונתיות השונות (השלג בחרמון בחורף או פעילויות ספורט מים בנהר הירדן בקיץ), לסייר ביקבים הרבים הפרוסים באזור, באתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, ואתרי דת ומורשת כמו נצרת, הכנרת עכו או צפת. ויש את העניין של תיירות מזון. לכן, כשפותחים זכיינות אוכל בצפון, למעשה פותחים את הדלת לסגמנט נוסף של לקוחות שנוהר לאזור לאורך השנה. ואין מאכל שגורם לך להרגיש בבית ובו זמנית לטעום טעמים חדשים ומרגשים, לשדרג את החופשה או הטיול כמו פיצה. 
  1. רב תרבותיות – אזור הצפון הוא בית למארג אנושי מגוון ומיוחד במינו. יהודים, ערבים, דרוזים וקבוצות אתניות אחרות חיות יחד בהרמוניה. המשמעות היא שיש היצע רחב של מסורות קולינריות אקסקלוסיביות לצפון, שיכולות לשמש זכיינות בענף המזון ליצירת תפריט ייחודי ומעניין. נקודה נוספת – כל אחת מהאוכלוסיות המתגוררות באזור מהווה פלח שוק בפני עצמה, המכילה בתוכה תתי פלחים משלה (בני נוער, קשישים, אמהות וכן הלאה), כך שהפוטנציאל הוא עצום. 

בתחום המזון יש כאמור מאכלים שתמיד קולעים לטעמם של הכלל, אחד הבולטים שבהם הוא כמובן, פיצה. לכן אין זו הפתעה שזכיינות פאפא ג'ונס, רשת הפיצה השלישית בגודלה בעולם, עלתה צפונה ופתחה סניפים בחיפה והקריות על מנת לספק לתושבי הצפון, על שלל גווניהם הייחודיים, פיצה טעימה ואיכותית, ברמה בינלאומית.  

  1. כלכלה אזורית חזקה ויציבה – כלכלת מחוז צפון מושתתת על מגוון רחב מאוד של סגמנטים וכוללת: ערים גדולות ומרכזיות, מכוני מחקר, תעשיית טכנולוגיה והייטק תוססת, מרכזים מסחריים וקניונים ומפעלי תעשייה בענפים שונים (טקסטיל, מתכות, מזון). לכן, ניתן לראות שמדובר באזור עם כלכלה יציבה, כזה שמאפשר פתיחה של סניף חדש של פאפא ג'ונס או לצורך העניין, כל רשת מזון בינלאומית אחרת, אשר תואמת את מאפייני החברה והסביבה, ללא חשש מקריסה והפסדים. פאפא ג'ונס לדוגמה, היא רשת מבוססת עם מוניטין בינלאומי עם כ-6,000 סניפים ברחבי הגלובוס ו-וותק של כמעט 40 שנה בענף, כך שפתיחת זכיינות מטעם הרשת בצפון, מהווה צעד כלכלי חכם.  

לפתוח זכיינות בצפון ולהרוויח המון

לסיכום, לפתוח זכיינות בצפון זה צעד חכם ומשתלם מאחר וצפון הארץ הוא מרכז תיירותי, דתי, תרבותי וכלכלי בעל חשיבות ועוצמה רבה. בנוסף, האזור מהווה בית לאוכלוסיה רב תרבותית שגדלה במהירות. את האוכלוסייה בצפון ניתן לפלח לסגמנטים רבים תוך שימור לקוחות קיימים וחשיפה לעוד ועוד לקוחות פוטנציאליים חדשים. אנחנו בפאפא ג'ונס זיהינו את הפוטנציאל העסקי של האזור ופתחנו סניפים ברחבי הצפון, כדי לספק לתושבים את הפיצה הטעימה ביותר בישראל. 


גרים בצפון והסביבה ומחפשים ארוחה שתסגור את הפינה? היכנסו לכאן והזמינו עכשיו פיצה חמה וטעימה עד הבית!